⊙ SITUace: Povýšení + křest
Tahle akce už proběhla.
Vyberte si z aktuální nabídky.
22. 3. 2025, 14:30 h
Galerie města Blanska
Pořádá: Kulturní středisko města Blanska
⊙ SITUace: Povýšení + křest
Dne 22.3. 2025 zveme na první akci letošního roku projektu ⊙SITUace zaměřeného na veřejný prostor města. Událostí si připomeneme, jak se Blansko před 120 lety stalo městem.
U této příležitosti pokřtíme autorský komix Kamily Brůčkové, který přibližuje poněkud záhadné putování císařského povyšujícího dekretu z Vídně prěs Boskovice do Blanska. Křest a prodej autorského komixu proběhne od 14:30 hodin v parku u Zborováka, kdy starosta Blanska Jiří Crha oficiálně převezme její originální výtisk. Jeden z 50 limitovaných tisků si na místě můžete zakoupit i Vy.
Událost organizujeme jako součást programu Slavnosti jara 2025.
Ve stejný den se můžete zúčastnit procházky, která kopíruje trasu putování přípisu o povýšení města z Boskovic do Blanska. Pořádá ji Muzeum Blanenska spolu s GMB a Klubem českých turistů.Událost procházky tady:
https://facebook.com/events/s/putovani-boskovickych-poslu-s-/1291326911964670/
Co jsou SITUace?
Jde o projekt, kterým se v Galerii města Blanska už 4 roky zaměřujeme na veřejný prostor města. Názvem odkazujeme k umění vytvořenému in situ, tj. v daném místě. Má formu jednodenní procházky – plánované trasy – po vybraných lokacích města obsazených dočasnými uměleckými intervencemi.Skrze umění přináší nové nevšední situace, pohledy na město, jeho architekturu, zanedbaná místa, výjimečné prostory, oblasti s nevyužitým potenciálem, nebo hranice mezi veřejným a soukromým
Co je cílem?
Setkáním s uměním v negalerijním prostoru vybízíme vás, obyvatele města, k interakci. Stojíme o společné sdílení zkušeností s místem, ve kterém žijeme, prostorem, který (ne)známe, (ne)vnímáme. Tématizací různorodých aspektů života ve městě usilujeme o hledání nových, především komunitních, přístupů k veřejnému prostoru.
Další SITUace: Písečná se uskuteční 14.6.2025